Czy Bitcoin Hedge jest gorącym tematem od kiedy US Fed drukuje więcej pieniędzy?

Wayne Jones Wayne Jones 31 lipca 20203 min czytaj

W liście do inwestorów opublikowanym 29 lipca, prezes Pantera Capital Dan Morehead zauważył, że Rezerwa Federalna USA (Fed) wydrukowała szokującą kwotę pieniędzy na walkę z kryzysem finansowym wywołanym przez Koronawirus.

„Stany Zjednoczone wydrukowały w czerwcu więcej pieniędzy niż w pierwszych dwóch stuleciach po jej założeniu“, napisał Morehead, „dodając, że deficyt budżetowy USA w wysokości 864 mld dolarów był większy niż całkowity dług zaciągnięty w ciągu ostatnich dwóch stuleci“.

Od marca rząd USA zintensyfikował swoją działalność monetarną, próbując wskrzesić zmagającą się z problemami gospodarkę, która została ubezwłasnowolniona przez działania COVID-19.

Wysiłki te obejmowały pakiet stymulacyjny o wartości 2 bilionów dolarów, który obejmował emisję gotówki dla obywateli USA. Więcej środków zostanie prawdopodobnie rozdysponowanych wkrótce, zanim obecny bodziec pieniężny dobiegnie końca.

Skłoniło to współzałożyciela Morgan Creek Digital, Anthony’ego Pompliano, do zasugerowania w niedawnym serwisie YouTube Livestream, że inflacja dolara w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat zmusza osoby prywatne do wyprowadzania gotówki do różnych aktywów, w tym Bitcoin.

Czy ceny BTC są odporne na hiperinflację?

Jako zdecentralizowana i pozbawiona granic waluta cyfrowa, wolna od regulacji rządowych, Bitcoin stał się potencjalnym zabezpieczeniem dla tradycyjnych rynków i krajowych walut fiat. Cyfrowe aktywa mają maksymalną podaż na 21M monet, co chroni je przed rozwodnieniem wartości. Dla tego atrybutu ceny Bitcoinów mogą być jeszcze bardziej znaczące, ponieważ drukarka pieniędzy Rezerwy Federalnej nadal podnosi się do śmiesznych poziomów.

Prezes Pantera Capital podkreślił wynikającą z tego inflację wynikającą z tak ekstremalnej polityki stymulacyjnej jako główny powód, dla którego ludzie powinni wydostać się z fiducjarnego pieniądza do Bitcoinu, który jest odporny na hiperinflację.

Aby dodać do tego uczucia, Anthony Pompliano zauważył w ostatnim wywiadzie, że Bitcoin, jako globalny fundusz hedgingowy, umocnił się w czasie, wyrażając coraz większą pewność w tej koncepcji.

Pompliano przytoczył maj 2019 r. jako przykład ceny Bitcoinu, która nawet przesuwa się w przeciwnym kierunku niż indeks S&P 500 i złoto w obliczu wojen handlowych i innej niestabilności rynku światowego.

Jest to określane jako negatywna korelacja dla Bitcoin Trader, który staje się naprawdę ważny jako rodzaj globalnego zabezpieczenia przed hiperinflacją lub niestabilnością i pozwala inwestorom zdywersyfikować swoje bogactwo i dodać warstwę ochrony do swoich udziałów w fiatach.

US Stimulus Could Drive Bitcoin Prices Higher

W lipcu 22 tweet, Gemini giełda CEO, Tyler Winklevoss, zasugerował, że wydatki rządu USA może prowadzić do gwałtownego wzrostu cen BTC, dodając, że agresywny bodziec Fed nadal ustawić etap dla aktywów następnego biegu Bull Run.

Bitcoin jest obecnie w początkowej fazie imponującej tendencji wzrostowej po tym, jak przebił się przez poziom 10 tys. dolarów na początku tego tygodnia.